Foto

Aktuality

                                                                                                                                                     • 8. listopadu 2017Ležácké tanky a CKT nového minipivovaru před expedicí. 5 ks ležácký tank o užitném objemu 1000 litrů a 1 ks CKT o užitném objemu 500 litrů. Tanky jsou izolované s chladicím pláštěm (CKT i na kuželu), pracovní tlak až 3 bar, včetně pasportu tlakové nádoby dle platné legislativy. Pavel Vaněk 
Ležácké tanky a CKT před expedicí
                                                                                                                                                     • 26. září 2017Doprava varny nového restauračního minipivovaru na montáž. Varna 5 hl/várku bude umístěna přímo v restauraci. Pohledové opláštění je z leštěné mědi. Pokrývky jsou ručně mědikovecky zpracovány do cibulovitého tvaru s měděným průlezem. Optop varny je elektřinou. Za J.Hradecký s.r.o., Pavel Vaněk 
Doprava varny na montáž
                                                                                                                                                     • 27. července 2017Expedice "Pivovar Smolenice, Slovensko". Po úspěšné přejímce konečným odběratelem v naší výrobě je zařízení minipivovaru připraveno k expedici. Na fotografii je dvounádobová varna 10 hl/várku, s nerezovým broušeným opláštěním, umístěná na společném rámu. Odtah brýdových pár je řešen sprchovým kondenzátorem, rmutomladinová pánev je vytápěna speciálními topnými tělesy a zároveň obsahuje funkci vířivé kádě. Pro dopravu je varna opatřena ochrannou fólií. Instalaci minipivovaru  si dle projektu naší firmy zajišťuje odběratel, následně bude náš sládek zajišťovat uvedení do provozu a zaškolení obsluhy při zkušebních várkách. Za J.Hradecký s.r.o., Pavel Vaněk 
Varna 10 hl - pivovar Smolenice, Slovensko
                                                                                                                                                     • 10. března 2017Nový "Loď Pivovar" - SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN. Hostitelem slavnostního otevření na tomto prvním minipivovaru na lodi v česku byl pivovarník a restauratér Vojtěch Ryvola. Zúčastnilo se mnoho pozvaných hostů z řad přátel, dodavatelů a partnerů. Mezi hosty byli mimo jiné "Ruda z Ostravy" alias Michal Kavalčík a bavič Miloš Knor. K ochutnání bylo mnoho specialit z české kuchyně a piva z právě otevíraného minipivovaru, který dodala firma J. Hradecký s.r.o.. Přeji novému pivovaru vše nej. S pivovarským "Dej Bůh štěstí", Pavel Vaněk
Video ze slavnostního otevření na našem facebooku
Další info o novém Loď Pivovaru 
Loď Pivovar, Praha, Dvořákovo nábřežíLoď Pivovar, otevření Vojtěch Ryvola, Michal Kavalčík
Loď Pivovar, spodní paluba tanky 10 hlLoď Pivovar, tanky na spodní palubě
                                                                           • leden 2017Nádoba na úkap a dokap v pěstitelské pálenici. Aktuálně celní úřady vybraným pěstitelským pálenicím posílají výzvy k odstranění vad. Nový výklad legislativy ze strany celního úřadu způsobil, že pěstitelské pálenice i přes  platné povolení od Ministerstva zemědělství ČR i od svého místně příslušného celního úřadu musí ve lhůtě do 30.6.2017 své pálenice doplnit o "měření veškerého vyrobeného lihu". Proti rozhodnutí celního úřadu se nelze samostatně odvolat (§109 odst.2 daňového řádu).
Po účel splnění výzvy celních úřadů naše společnost nabízí dodávku a případně i montáž stacionárních nádrží (zjednodušeně nádoba na úkap a dokap), které odpovídají platné legislativě.

Pro tento účel se nám nejvíce osvědčily nádoby hranaté (šetří prostor), dodávámě je dle platné legislativy, tzn. včetně nutného ověření a vybavení. Na přání dokáže zajistit montáž a podklady pro celní úřad.
Objem a rozměry nádoby na úkap a dokap dokážeme řešit individuálně dle prostorových možností a množství oddělovaných úkapů a dokapů za výrobní období (2 měsíce). Cenově výhodné je standardní provedení (výroba a ověření ve větší dávce), kde cena nádrže 100 litrů činí 18000,-Kč  bez DPH, včetně ověření!
 
Nádoba na úkap a dokap 100 litrů, ověřená
                                                                           • leden 2017Nový "Loď Pivovar" - zprovozněn. V Praze na Dvořákově nábřeží u Štefánikova mostu na Vltavě najdete bílou loď s nápisem PIVOVAR. Na tuto loď jsme dodali, namontovali a zprovoznili minipivovar. První várky jsou uvařeny a minipivovar s restaurací spouští zkušební provoz. Dolaďují se detaily interiéru a vše směřuje ke slavnostnímu otevření. Přeji tomuto novému pivovaru to nej, s pivovarským "Dej Bůh štěstí".
Loď Pivovar, Praha, Dvořákovo nábřežíLoď Pivovar, Praha, Dvořákovo nábřeží
                                                                           • prosinec 2016Destillery 2016. Začínáme s přípravou letošního čísla zpravodaje pro pěstitelské pálení, moštování a ovocné lihovary "Destillery". Rozesílání bude v druhé polovině prosince poštou.. Všechna doposud vydaná čísla zpravodaje je možné státnout z našich stránek zde. Možnost zveřejnění příspěvku či inzerce.
                                                                           • 24. listopade 2016Ukončení výstavy k oslavě 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV.
Dohodnutá dvouměsíční lhůta uplynula a proto velmi úspěšná výstava věnovaná 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ byla ukončena. Zůstanou vzpomínky, fotografie a bohatě popsaná návštěvní kniha. Při oslavách výročí firmy, a to nejen při výstavě, jsem byl v mnohém velmi příjemně překvapen.
Další aktuality o firmě můžete sledovat na našem facebookovém profilu "Minipivovary Pacov".

                                         • 24. září 2016Vydařená oslava 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV.
Pro důstojnou oslavu významného  jubilea firmy jsme zvolili výstavu.
Slavnostní vernisáž se uskutečnila 24.9. 2016. Ředitel Sovova muzea Bc. Vlastimil Simota uvedl Pavla Vaňka, který za firmu J. HRADECKÝ pronesl úvodní slovo. Význam okamžiku podpořil svojí účastí a krátkým proslovem starosta města Ing. Lukáš Vlček. Mezi hosty byla Ing. Zuzana Kalinová, rozená Hradecká a její syn Ing. Martin Kalina s rodinou, který pronesl zdravici svého bratrance Ing. Juliena Hradeckého z Kanady. Přípitek byl proveden světlým ležákem Golem z Rodinného minipivovaru Pacov, který stavěla naše firma.
Samotná výstava je rozdělena do tří hlavních částí - založení a největší rozvoj firmy až do znárodnění, novodobá historie po restituci znovuobnovené firmy a současnost. K vidění jsou historické katalogy, dokumenty, fotografie, výrobní štítky, vybrané reference, vzpomínky pamětníků, jednoduchý destilační přístroj či části lihovarské kolony...
Za krásného počasí byl příjemným překvapením velký zájem veřejnosti, kdy vernisáže a následného neformálního setkání s občerstvením v Zámeckém sále se zúčastnilo více jak 150 osob. Všichni obdrželi pamětní medali s věnováním u příležitosti 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV.
Velice milé bylo množství návštěvníků, kteří měli v minulosti něco společného s firmou Hradecký, jak pozitivně na toto období vzpomínají a jaký mají zájem o současnou firmu. Velký obdiv směřuji k Ing. Zuzaně Kalinové, která i přes vyšší věk ochotně se všemi diskutovala a neomylně vyprávěla příběhy, jména, profese a rodinné příslušníky mnoha bývalých pracovníků a přátel z období před znárodněním. Pohled na diskutující skupinky a setkání osob různého oboru i věku vyvolávalo příjemný pocit, že výstava splnila svůj účel.
Jsem rád, že HRADECKÝ a Sadová 300 v Pacově stále patří dohromady, je to místo, kde se z mědi a nerezi nepřestalo vyrábět kvalitní a spolehlivé zařízení zejména pro potravinářský, lihovarnický a pivovarnický průmysl.
V Městském muzeu Antonína Sovy v Pacově můžete tuto výstavu navštívit až do 24. listopadu 2016. Otevírací doba muzea viz www.zamekpacov.cz
Poděkování patří pracovníkům Sovova muzea za organizaci výstavy, městu Pacov za možnost využití Zámeckého sálu a spolupracovníkům firmy za přípravu výstavy.
Za J. Hradecký, Pavel Vaněk
Vernisáž 140. výročí založení J. HRADECKÝ PACOV - zahájeníVernisáž 140. výročí založení J. HRADECKÝ PACOV - prohlídka výstavy 

                                         • 24. srpna 2016Výstava při příležitosti 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV. Dne 8. září 2016 uplyne přesně 140 let co Josef Hradecký podal na okresní hejtmanství žádost o provozování svobodné živnosti kotlářské. Vyřízené povolení poté obdržel 10. října téhož roku. Originály zakládacích listy firmy byly při znárodnění zcizeny a i když údajně stále existují v trezoru dnešních Pacovských strojíren, nebyly i přes osobní urgence ing. Zuzany Kalinové (rozené Hradecké), směřované vedení firmy, doposud vráceny. 
Při příležitosti tohoto významného jubilea uspořádáme společně s Městským muzeem Antonína Sovy v Pacově výstavu.
Těšíme se na Vaší návštěvu.

Pozvánka na výstavu
                                         • červen 2016Nový Pilsner Urquell Original Restaurant. Vyrábíme novou měděnou leštěnou pokrývka D=2400 mm pro novou restauraci - Pilsner Urquell original restaurant - místo určení je ČR, blíže upřesníme po instalaci - nechte se překvapit.  
                                         • květen 20166. Pacovské pivní slavnosti - 21.5.2016 se od 13 hod. v Zámecké zahradě v Pacově uskuteční 6. Pacovské pivní slavnosti. Za dobrovolné vstupné proběhně zábavné odpoledne pro děti s množství soutěží o nejrůznější ceny a sladkosti, včetně skákacího hradu. Dospělí jistě ocení možnost ochutnat širokou nabídku piv nejen z pořádajícího pacovského minipivovaru, ale také od pivovaru Kozlíček Horní Dubenky, pivotéky Pivní rozmanitost, Jihlavský radniční právovářečný pivovar a Kvasslav - rodinný pivovar Bravur z Loučné nad Desnou. Nebudou chybět speciality na grilu, pivní soutěže a to vše proběhne za doprovodu bohatého hudebního programu.  
6. Pivní slavnosti Pacov
                                         • únor 2016Nová pálenice v Kalné nad Hronom, Slovensko - v nově zrekonstruovaném areálu je postavená nová moderní pěstitelská pálenice v jednokotlovém provedení s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu  300 litrů, vytápění elektřinou. Pálenice je mimo jiné vybavená vakuovým sáním kvasů, předehřevem kvasů, centrálním ovládacím panelem a odpeckováním výpalků. Součástí naší dodávky byl návrh řešení, dodávka, montáž a zprovoznění pálenice se zaškolením obsluhy. 
                                         • leden 2016Měděné pokrývky DN1500 pro varnu minipivovaru s dělenými výklopnými dvířky lemovanými leštěnou mosazí.
   Měděná pokrývka minipivovaru DN1500
                                         • PF 2016

                                          Vážení obchodní partneři a přátelé,

                                          děkujeme za spolupráci v tomto roce a přejeme krásné Vánoce a úspěšný nový rok 2016.

                                          Pracovníci firmy J. Hradecký, spol. s r.o., Pacov

PF 2016
                     • listopad 2015Nové dvě pálenice ve Staré Turé, Slovensko - dvě kompletní jednokotlové pálenice v provedení s rektifikační nástavbou, vakuovou dopravou kvasů a odpeckováním výpalků. Pálenice jsou vytápěné párou, která je velmi vhodná pro destilaci a zároveň je to nejúspornější způsob vytápění. Pálenice jsou v celonerezovém provedení s měděným plně regenerovatelným katalyzátorem v každé rektifikační nástavbě. Regenerovatelná plocha měděné výplně činí 16 a 22 m2!!! Naše firma realizovala návrh zařízení, výrobu, montáž a zprovoznění pálenice se zaškolením obsluhy. 
Stará Turá - budova páleniceStará Turá - ovládací panel pálenice
Stará Turá - pálenice 150 a 300 litrů, páraStará Turá - lihové měřidlo pálenice 
                     • říjen 2015Destillery 2015. Začínáme s přípravou letošního čísla zpravodaje pro pěstitelské pálení, moštování a ovocné lihovary "Destillery". Rozesílání bude v druhé polovině prosice poštou.. Všechna doposud vydaná čísla zpravodaje je možné státnout z našich stránek zde. Možnost zveřejnění příspěvku či inzerce.
                     • červen 2015Nová pálenice v Kunčině u Moravské Třebové - jednokotlové provedení s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu  300 litrů, otop zemním plynem. Návrh, projekt, dodávka, montáž a zprovoznění pálenice se zaškolením obsluhy. 
                       Kunčina pálenice 300 litrů
                     • červen 2015Nová pálenice ve Všemině u Zlína - jednokotlové provedení s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu  300 litrů. Návrh, projekt, dodávka, montáž a zprovoznění pálenice se zaškolením obsluhy. 
                       Všemina pálenice 300 litrůVšemina pálenice 300 litrů
                     • květen 2015Nový Pilsner Urquell Original Restaurant - Zlín. Měděná leštěná pokrývka D=2400 mm pro novou restauraci - Pilsner Urquell original restaurant, Vavrečkova 7074, 76001 Zlín (13. budova v areálu Svit).  
                      ¨PUOR Zlín
            • duben 2015Nový "Zámecký pivovar Zbraslavice" u Kutné Hory - Pivovar s plánovaným ročním výstavem 2000 hl je vybaven varnou 15 hl/várku v nerezovém provedení se speciálním elektroohřevem. Pivovar je navržen s klasickou dvoufázovou výrobou kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených spilkách a dokvašování v ležáckých tancích s vlastním chlazením. Celý pivovar je řízen z centrálního řídicího panelu s vizualizací jednotlivých provozních souborů s možností dálkového dohledu. Firma J.Hradecký realizovala návrh, projekt, dodávku, montáž, komplexní zkoušky a zprovoznění. Blíže viz. www.pivovarzbraslavice.cz
              Zbraslavice varna 15 hl/várkuZbraslavice - ležácké tanky 30 hl
                     • únor 2015Argentinská, Praha - nový Pilsner Urquell Original Restaurant. Vyrobili a instalovali jsme měděnou leštěnou pokrývku D=2400 mm pro velice nádherně udělanou novou restauraci - Pilsner Urquell original restaurant, Argentinská, Praha.  
                      PUOR Argentinská Praha
                     • 24.listopadu 2014Slavnostní zahájení provozu školního minipivovaru v Ústí nad Labem. V pondělí 24. listopadu 2014 byl v budově "B" Gymnazia a Střední odborné školy dr.Václava Šmejkala slavnostně otevřen školní minipivovar, financovaný v rámci projektu "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání Ústeckého kraje" a kompletně dodaný firmou J.Hradecký, spol. s r.o.. Tato slavnostní příležitost proběhla za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, paní náměstkyně pro oblast školství Jany Vaňhové a dalších představitelů Ústeckého kraje a samozřejmě mnoha novinářů.

                      Nejprve se škola prezentovala díky svému sboru, vedenému Olgou Sosovou a Janou Susovou. Hosty pobavila především autorská píseň o pivu. Potom v prostorách budoucí biotechnologické laboratoře, kde se nachází minipivovar, pronesli pár vřelých slov pan hejtman Bubeníček, paní náměstkyně Vaňhová a ředitel školy Michal Šidák. Přítomným hostům přiblížila školní aktivity v oblasti přírodovědného vzdělávání paní Markéta Jelínková, pan zástupce Jan Rottenborn vysvětlil hostům princip výroby piva a dalších nápojů. Na závěr pak pan hejtman pokřtil minipivovar pivem.

Blíže viz.:
http://www.gym-ul.cz/fg_zahajeni_pivovaru.html
http://www.alfatv.cz/index.php/reportaze/6311-skolni-minipivovar
http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/ustecka-skola-zridila-minipivovar-studenty-chce-prilakat-k-chemii--1424313

Otevření - Školní minipivovar Üstí nad Labem

                     • září-říjen 2014Školní minipivovar v Ústí nad Labem.Naší společnosti se podařilo uspět v náročné veřejné soutěži na dodávku, montáž, zprovoznění a zaškolení obsluhy školního minipivovaru pro Gymnázium a Střední odbornou školu dr.Václava Šmejkala v Ústí nad Labem. Realizace proběhla v průběhu září s předáním díla 1.10.2014. 
Školní minipivovar Üstí nad Labem - varna Školní minipivovar Üstí nad Labem - spilka a tanky