Foto

Aktuality

                                                                                                                                                     • 27. července 2017Expedice "Pivovar Smolenice, Slovensko". Po úspěšné přejímce konečným odběratelem v naší výrobě je zařízení minipivovaru připraveno k expedici. Na fotografii je dvounádobová varna 10 hl/várku, s nerezovým broušeným opláštěním, umístěná na společném rámu. Odtah brýdových pár je řešen sprchovým kondenzátorem, rmutomladinová pánev je vytápěna speciálními topnými tělesy a zároveň obsahuje funkci vířivé kádě. Pro dopravu je varna opatřena ochrannou fólií. Instalaci minipivovaru  si dle projektu naší firmy zajišťuje odběratel, následně bude náš sládek zajišťovat uvedení do provozu a zaškolení obsluhy při zkušebních várkách. Za J.Hradecký s.r.o., Pavel Vaněk 
Varna 10 hl - pivovar Smolenice, Slovensko
                                                                                                                                                     • 10. března 2017Nový "Loď Pivovar" - SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN. Hostitelem slavnostního otevření na tomto prvním minipivovaru na lodi v česku byl pivovarník a restauratér Vojtěch Ryvola. Zúčastnilo se mnoho pozvaných hostů z řad přátel, dodavatelů a partnerů. Mezi hosty byli mimo jiné "Ruda z Ostravy" alias Michal Kavalčík a bavič Miloš Knor. K ochutnání bylo mnoho specialit z české kuchyně a piva z právě otevíraného minipivovaru, který dodala firma J. Hradecký s.r.o.. Přeji novému pivovaru vše nej. S pivovarským "Dej Bůh štěstí", Pavel Vaněk
Video ze slavnostního otevření na našem facebooku
Další info o novém Loď Pivovaru 
Loď Pivovar, Praha, Dvořákovo nábřežíLoď Pivovar, otevření Vojtěch Ryvola, Michal Kavalčík
Loď Pivovar, spodní paluba tanky 10 hlLoď Pivovar, tanky na spodní palubě
                                                                           • leden 2017Nádoba na úkap a dokap v pěstitelské pálenici. Aktuálně celní úřady vybraným pěstitelským pálenicím posílají výzvy k odstranění vad. Nový výklad legislativy ze strany celního úřadu způsobil, že pěstitelské pálenice i přes  platné povolení od Ministerstva zemědělství ČR i od svého místně příslušného celního úřadu musí ve lhůtě do 30.6.2017 své pálenice doplnit o "měření veškerého vyrobeného lihu". Proti rozhodnutí celního úřadu se nelze samostatně odvolat (§109 odst.2 daňového řádu).
Po účel splnění výzvy celních úřadů naše společnost nabízí dodávku a případně i montáž stacionárních nádrží (zjednodušeně nádoba na úkap a dokap), které odpovídají platné legislativě.

Pro tento účel se nám nejvíce osvědčily nádoby hranaté (šetří prostor), dodávámě je dle platné legislativy, tzn. včetně nutného ověření a vybavení. Na přání dokáže zajistit montáž a podklady pro celní úřad.
Objem a rozměry nádoby na úkap a dokap dokážeme řešit individuálně dle prostorových možností a množství oddělovaných úkapů a dokapů za výrobní období (2 měsíce). Cenově výhodné je standardní provedení (výroba a ověření ve větší dávce), kde cena nádrže 100 litrů činí 18000,-Kč  bez DPH, včetně ověření!
 
Nádoba na úkap a dokap 100 litrů, ověřená
                                                                           • leden 2017Nový "Loď Pivovar" - zprovozněn. V Praze na Dvořákově nábřeží u Štefánikova mostu na Vltavě najdete bílou loď s nápisem PIVOVAR. Na tuto loď jsme dodali, namontovali a zprovoznili minipivovar. První várky jsou uvařeny a minipivovar s restaurací spouští zkušební provoz. Dolaďují se detaily interiéru a vše směřuje ke slavnostnímu otevření. Přeji tomuto novému pivovaru to nej, s pivovarským "Dej Bůh štěstí".
Loď Pivovar, Praha, Dvořákovo nábřežíLoď Pivovar, Praha, Dvořákovo nábřeží
                                                                           • prosinec 2016Destillery 2016. Začínáme s přípravou letošního čísla zpravodaje pro pěstitelské pálení, moštování a ovocné lihovary "Destillery". Rozesílání bude v druhé polovině prosince poštou.. Všechna doposud vydaná čísla zpravodaje je možné státnout z našich stránek zde. Možnost zveřejnění příspěvku či inzerce.
                                                                           • 24. listopade 2016Ukončení výstavy k oslavě 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV.
Dohodnutá dvouměsíční lhůta uplynula a proto velmi úspěšná výstava věnovaná 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ byla ukončena. Zůstanou vzpomínky, fotografie a bohatě popsaná návštěvní kniha. Při oslavách výročí firmy, a to nejen při výstavě, jsem byl v mnohém velmi příjemně překvapen.
Další aktuality o firmě můžete sledovat na našem facebookovém profilu "Minipivovary Pacov".

                                         • 24. září 2016Vydařená oslava 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV.
Pro důstojnou oslavu významného  jubilea firmy jsme zvolili výstavu.
Slavnostní vernisáž se uskutečnila 24.9. 2016. Ředitel Sovova muzea Bc. Vlastimil Simota uvedl Pavla Vaňka, který za firmu J. HRADECKÝ pronesl úvodní slovo. Význam okamžiku podpořil svojí účastí a krátkým proslovem starosta města Ing. Lukáš Vlček. Mezi hosty byla Ing. Zuzana Kalinová, rozená Hradecká a její syn Ing. Martin Kalina s rodinou, který pronesl zdravici svého bratrance Ing. Juliena Hradeckého z Kanady. Přípitek byl proveden světlým ležákem Golem z Rodinného minipivovaru Pacov, který stavěla naše firma.
Samotná výstava je rozdělena do tří hlavních částí - založení a největší rozvoj firmy až do znárodnění, novodobá historie po restituci znovuobnovené firmy a současnost. K vidění jsou historické katalogy, dokumenty, fotografie, výrobní štítky, vybrané reference, vzpomínky pamětníků, jednoduchý destilační přístroj či části lihovarské kolony...
Za krásného počasí byl příjemným překvapením velký zájem veřejnosti, kdy vernisáže a následného neformálního setkání s občerstvením v Zámeckém sále se zúčastnilo více jak 150 osob. Všichni obdrželi pamětní medali s věnováním u příležitosti 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV.
Velice milé bylo množství návštěvníků, kteří měli v minulosti něco společného s firmou Hradecký, jak pozitivně na toto období vzpomínají a jaký mají zájem o současnou firmu. Velký obdiv směřuji k Ing. Zuzaně Kalinové, která i přes vyšší věk ochotně se všemi diskutovala a neomylně vyprávěla příběhy, jména, profese a rodinné příslušníky mnoha bývalých pracovníků a přátel z období před znárodněním. Pohled na diskutující skupinky a setkání osob různého oboru i věku vyvolávalo příjemný pocit, že výstava splnila svůj účel.
Jsem rád, že HRADECKÝ a Sadová 300 v Pacově stále patří dohromady, je to místo, kde se z mědi a nerezi nepřestalo vyrábět kvalitní a spolehlivé zařízení zejména pro potravinářský, lihovarnický a pivovarnický průmysl.
V Městském muzeu Antonína Sovy v Pacově můžete tuto výstavu navštívit až do 24. listopadu 2016. Otevírací doba muzea viz www.zamekpacov.cz
Poděkování patří pracovníkům Sovova muzea za organizaci výstavy, městu Pacov za možnost využití Zámeckého sálu a spolupracovníkům firmy za přípravu výstavy.
Za J. Hradecký, Pavel Vaněk
Vernisáž 140. výročí založení J. HRADECKÝ PACOV - zahájeníVernisáž 140. výročí založení J. HRADECKÝ PACOV - prohlídka výstavy 

                                         • 24. srpna 2016Výstava při příležitosti 140. výročí založení firmy J. HRADECKÝ PACOV. Dne 8. září 2016 uplyne přesně 140 let co Josef Hradecký podal na okresní hejtmanství žádost o provozování svobodné živnosti kotlářské. Vyřízené povolení poté obdržel 10. října téhož roku. Originály zakládacích listy firmy byly při znárodnění zcizeny a i když údajně stále existují v trezoru dnešních Pacovských strojíren, nebyly i přes osobní urgence ing. Zuzany Kalinové (rozené Hradecké), směřované vedení firmy, doposud vráceny. 
Při příležitosti tohoto významného jubilea uspořádáme společně s Městským muzeem Antonína Sovy v Pacově výstavu.
Těšíme se na Vaší návštěvu.

Pozvánka na výstavu
                                         • červen 2016Nový Pilsner Urquell Original Restaurant. Vyrábíme novou měděnou leštěnou pokrývka D=2400 mm pro novou restauraci - Pilsner Urquell original restaurant - místo určení je ČR, blíže upřesníme po instalaci - nechte se překvapit.  
                                         • květen 20166. Pacovské pivní slavnosti - 21.5.2016 se od 13 hod. v Zámecké zahradě v Pacově uskuteční 6. Pacovské pivní slavnosti. Za dobrovolné vstupné proběhně zábavné odpoledne pro děti s množství soutěží o nejrůznější ceny a sladkosti, včetně skákacího hradu. Dospělí jistě ocení možnost ochutnat širokou nabídku piv nejen z pořádajícího pacovského minipivovaru, ale také od pivovaru Kozlíček Horní Dubenky, pivotéky Pivní rozmanitost, Jihlavský radniční právovářečný pivovar a Kvasslav - rodinný pivovar Bravur z Loučné nad Desnou. Nebudou chybět speciality na grilu, pivní soutěže a to vše proběhne za doprovodu bohatého hudebního programu.  
6. Pivní slavnosti Pacov
                                         • únor 2016Nová pálenice v Kalné nad Hronom, Slovensko - v nově zrekonstruovaném areálu je postavená nová moderní pěstitelská pálenice v jednokotlovém provedení s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu  300 litrů, vytápění elektřinou. Pálenice je mimo jiné vybavená vakuovým sáním kvasů, předehřevem kvasů, centrálním ovládacím panelem a odpeckováním výpalků. Součástí naší dodávky byl návrh řešení, dodávka, montáž a zprovoznění pálenice se zaškolením obsluhy. 
                                         • leden 2016Měděné pokrývky DN1500 pro varnu minipivovaru s dělenými výklopnými dvířky lemovanými leštěnou mosazí.
   Měděná pokrývka minipivovaru DN1500
                                         • PF 2016

                                          Vážení obchodní partneři a přátelé,

                                          děkujeme za spolupráci v tomto roce a přejeme krásné Vánoce a úspěšný nový rok 2016.

                                          Pracovníci firmy J. Hradecký, spol. s r.o., Pacov

PF 2016
                     • listopad 2015Nové dvě pálenice ve Staré Turé, Slovensko - dvě kompletní jednokotlové pálenice v provedení s rektifikační nástavbou, vakuovou dopravou kvasů a odpeckováním výpalků. Pálenice jsou vytápěné párou, která je velmi vhodná pro destilaci a zároveň je to nejúspornější způsob vytápění. Pálenice jsou v celonerezovém provedení s měděným plně regenerovatelným katalyzátorem v každé rektifikační nástavbě. Regenerovatelná plocha měděné výplně činí 16 a 22 m2!!! Naše firma realizovala návrh zařízení, výrobu, montáž a zprovoznění pálenice se zaškolením obsluhy. 
Stará Turá - budova páleniceStará Turá - ovládací panel pálenice
Stará Turá - pálenice 150 a 300 litrů, páraStará Turá - lihové měřidlo pálenice 
                     • říjen 2015Destillery 2015. Začínáme s přípravou letošního čísla zpravodaje pro pěstitelské pálení, moštování a ovocné lihovary "Destillery". Rozesílání bude v druhé polovině prosice poštou.. Všechna doposud vydaná čísla zpravodaje je možné státnout z našich stránek zde. Možnost zveřejnění příspěvku či inzerce.
                     • červen 2015Nová pálenice v Kunčině u Moravské Třebové - jednokotlové provedení s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu  300 litrů, otop zemním plynem. Návrh, projekt, dodávka, montáž a zprovoznění pálenice se zaškolením obsluhy. 
                       Kunčina pálenice 300 litrů
                     • červen 2015Nová pálenice ve Všemině u Zlína - jednokotlové provedení s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu  300 litrů. Návrh, projekt, dodávka, montáž a zprovoznění pálenice se zaškolením obsluhy. 
                       Všemina pálenice 300 litrůVšemina pálenice 300 litrů
                     • květen 2015Nový Pilsner Urquell Original Restaurant - Zlín. Měděná leštěná pokrývka D=2400 mm pro novou restauraci - Pilsner Urquell original restaurant, Vavrečkova 7074, 76001 Zlín (13. budova v areálu Svit).  
                      ¨PUOR Zlín
            • duben 2015Nový "Zámecký pivovar Zbraslavice" u Kutné Hory - Pivovar s plánovaným ročním výstavem 2000 hl je vybaven varnou 15 hl/várku v nerezovém provedení se speciálním elektroohřevem. Pivovar je navržen s klasickou dvoufázovou výrobou kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených spilkách a dokvašování v ležáckých tancích s vlastním chlazením. Celý pivovar je řízen z centrálního řídicího panelu s vizualizací jednotlivých provozních souborů s možností dálkového dohledu. Firma J.Hradecký realizovala návrh, projekt, dodávku, montáž, komplexní zkoušky a zprovoznění. Blíže viz. www.pivovarzbraslavice.cz
              Zbraslavice varna 15 hl/várkuZbraslavice - ležácké tanky 30 hl
                     • únor 2015Argentinská, Praha - nový Pilsner Urquell Original Restaurant. Vyrobili a instalovali jsme měděnou leštěnou pokrývku D=2400 mm pro velice nádherně udělanou novou restauraci - Pilsner Urquell original restaurant, Argentinská, Praha.  
                      PUOR Argentinská Praha
                     • 24.listopadu 2014Slavnostní zahájení provozu školního minipivovaru v Ústí nad Labem. V pondělí 24. listopadu 2014 byl v budově "B" Gymnazia a Střední odborné školy dr.Václava Šmejkala slavnostně otevřen školní minipivovar, financovaný v rámci projektu "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání Ústeckého kraje" a kompletně dodaný firmou J.Hradecký, spol. s r.o.. Tato slavnostní příležitost proběhla za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, paní náměstkyně pro oblast školství Jany Vaňhové a dalších představitelů Ústeckého kraje a samozřejmě mnoha novinářů.

                      Nejprve se škola prezentovala díky svému sboru, vedenému Olgou Sosovou a Janou Susovou. Hosty pobavila především autorská píseň o pivu. Potom v prostorách budoucí biotechnologické laboratoře, kde se nachází minipivovar, pronesli pár vřelých slov pan hejtman Bubeníček, paní náměstkyně Vaňhová a ředitel školy Michal Šidák. Přítomným hostům přiblížila školní aktivity v oblasti přírodovědného vzdělávání paní Markéta Jelínková, pan zástupce Jan Rottenborn vysvětlil hostům princip výroby piva a dalších nápojů. Na závěr pak pan hejtman pokřtil minipivovar pivem.

Blíže viz.:
http://www.gym-ul.cz/fg_zahajeni_pivovaru.html
http://www.alfatv.cz/index.php/reportaze/6311-skolni-minipivovar
http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/ustecka-skola-zridila-minipivovar-studenty-chce-prilakat-k-chemii--1424313

Otevření - Školní minipivovar Üstí nad Labem

                     • září-říjen 2014Školní minipivovar v Ústí nad Labem.Naší společnosti se podařilo uspět v náročné veřejné soutěži na dodávku, montáž, zprovoznění a zaškolení obsluhy školního minipivovaru pro Gymnázium a Střední odbornou školu dr.Václava Šmejkala v Ústí nad Labem. Realizace proběhla v průběhu září s předáním díla 1.10.2014. 
Školní minipivovar Üstí nad Labem - varna Školní minipivovar Üstí nad Labem - spilka a tanky

 
                     • PF 2015

                      Vážení obchodní partneři a přátelé,

                      děkujeme za spolupráci v tomto roce a přejeme krásné Vánoce a úspěšný nový rok 2015.

                      Pracovníci firmy J. Hradecký, spol. s r.o., Pacov

PF 2015
                • prosinec 2014Destillery 2014. Dokončujeme přípravu letošního čísla zpravodaje pro pěstitelské pálení, moštování a ovocné lihovary "Destillery". Rozesílání bude v 51.týdnu poštou.. Všechna doposud vydaná čísla zpravodaje je možné státnout z našich stránek zde. Možnost zveřejnění příspěvku či inzerce.
           • červen-srpen 2014Myčka KEG sudů. Po úspěšných provozních zkouškách rozšiřujeme předmět nabídky o myčku KEG sudů. Námi vyráběná myčka KEG sudů má automatický průběh mytí, výkon je 8-10 sudů/hod. s nastavitelným časem jednotlivých mycích cyklů. Příkon myčky je ca 2,5 kW. Ruční vkládání a vykládání sudů bez nutnosti demontáže jehly sudu, narážecí armatura je možná typu "flach" nebo "korb". Zaváděcí cena je 149.000,-Kč bez DPH 
            Automatická myčka KEG sudů
           • červenec 2014Druhý nový Pilsner Urquell Original Restaurant - Almaty II., Kazachstán. Po úspěšné dodávce z února 2014 proběhla v červenci dodávka druhé měděné leštěné pokrývky D=2400 mm, místo určení Pilsner Urquell original restaurant  Almaty II., Kazachstán. 
            Zabalená pokrývka před expedicí
           • červen 2014Nový minipivovar v Sedlčanech. Ve zrekonstruovaných prostorách byl zprovozněn nový krásný minipivovar. Varna je v praktickém nerezovém opláštění s mosaznými pohledovými prvky, vytápění elektřinou, jmenovitý var 1100 litrů. Kvašení a dokvašování je klasicé dvoufázové v otevřených spilkách a ležáckých tancích. První várky piva pro místní slavnosti byly uvařeny 20.5.2014. Blíže viz. www.pivovarkrcin.cz
            Sedlčany - varna 11 hl/várkuSedlčany - ležácké tanky 
           • květen 2014Nová pálenice ve Štítné nad Vláří - jednokotlové provedení s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem o užitném objemu  300 litrů. Dodáním volitelného příslušenství úspěšně proběhlo předání celé dodávky, montáže a zprovoznění pálenice. Blíže viz. http://palenice.javor-st.cz/
            Štítná nad Vláří pálenice 300 litrů
           • březen 2014Nové pálenice v Šumvaldu - 1 ks 150 litrů a 1 ks 300 litrů. Úspěšně proběhla dodávka, montáž a zprovoznění 2 ks pěstitelské pálenice v Šumvaldu. 
            Šumvald pálenice 150 litrů + 300 litrů
           • únor 2014Nový Pilsner Urquell Original Restaurant - Almaty Kazachstán. Úspěšně proběhla dodávka měděné leštěné pokrývky D=2400 mm, místo určení Pilsner Urquell original restaurant  Almaty Kazachstán. 
            Zabalená pokrývka před expedicí
           • leden 2014Měděné pokrývky pro várenské nádoby!  K dnešnímu dni máme k dispozici přípravky pro měděné  pokrývky varen DN1000 (pro nádobu D=954 mm) DN1300 (pro nádobu D=1300 mm), DN2400 (pro nádobu D=2260 mm) DN3500 (pro nádobu D=3500 mm). K pokrývkám nabízíme mnoho volitelného příslušenství - posuvná dvířka, měděný průlez, osvětlení, hrdla a nákovky dle přání, párníky, sprchové kondenzátory, pohledové rozety a pásky z mědi či mosazi, leštění ... 
Pokrývka DN1300 před leštěním Pokrývka DN1300 polepena folii + posuvná dvířka
      • prosinec 2013Destillery 2013. Po roční odmlce způsobené enormním pracovním zaneprázdněním jsme vydali a rozeslali aktuální zpravodaj o pěstitelském pálení, moštování a o ovocných lihovarech. Všechna doposud vydaná čísla zpravodaje je možné státnout z našich stránek zde.
Tisk a rozesílání tohoto čísla plánujeme na listopad-prosinec 2011. Náklad zpravodaje je ca 550 výtisků
      • PF 2014

       Vážení obchodní partneři a přátelé,

       děkujeme za spolupráci v tomto roce a přejeme krásné Vánoce a úspěšný nový rok 2014.

       Pracovníci firmy J. Hradecký, spol. s r.o., Pacov

PF 2014
      • 11.11. 2013Nová pěstitelská pálenice FONEKA s.r.o., Jílovice. Úspěšně proběhla zkušební várka a předání nové pěstitelské pálenice v jednokotlovém provedení s rektifikační nástavbou a destilačním kotlem s užitným obsahem 300 litrů, otop plynem. Pálenice je umístěna v pěkně zrekonstruovaném objektu. Blíže viz. www.foneka.cz
Foneka Jílovice
      • 8.11. 2013Nový Pilsner Urquell Original Restaurant - Liberec, Hrazená 900. Úspěšně proběhla dodávka, montáž a předání měděné leštěné pokrývky D=2400 mm , místo určení Pilsner Urquell original restaurant "Restaurant PUOR Plaudit Liberec"

      • 20. srpna 2013Expedice měděné kašny určené pro město Veneux Les Sablons ve Francii. Měděná kašna v provedení dle zadání objednatele bude zdobit francouzské město. 
Kašna pro Veneux Les Sablons, Francie
Místo instalace měděné kašny v Veneux Les Sablons, Francie
      • 13. června 2013Slovenským pivem roku 2013 je Thurzo z Pivovaru Kastelán v Oravském Podzámku. V sedmém ročníku soutěže nejlepších slovenských piv "Slovenská pivní koruna 2013" v nejprestižnější kategorii světlých ležáků z minipivovarů zvítězila "dvanáctka" Thurzo z námi realizovaného minipivovaru Kastelán s.r.o. v Oravském Podzámku. Tento skvělý úspěch podtrhuje skutečnost, že toto pivo bylo uvařeno naším sládkem. Kvalita a poctivá lidská práce slavila úspěch. Dej Bůh štěstí. O tomto úspěchu blíže viz. www.slovenskepivo.skwww.tvnoviny.sk 
Slovenské pivo roku 2013
      • 26. dubna 2013Proběhlo slavnostní otevření nového Pivovaru Kastelán, Oravský Podzámok, Slovensko. Slavnostního otevření se zúčastnil i Pavel Vaněk z naší společnosti. Mezi mnoha pozvanými hosty byl i hlavný rádca z Kancelarie prezidenta Slovenskej republiky ing. Stanislav Líška, za Slovenskou obchodní a průmyslovou komoru se zúčastnil její vicepresident Juraj Čajko. Celým odpolednem a večerem provázela skvělá muzika v podání sourozenců Murinovců z Podbielu. S pivovarským Daj Boh šťastia!  
Pivovar Kastelán - slavnostní páskaPivovar Kastelán - otevření 
      • 29. březen 2013Pivovar Kastelán, Oravský Podzámok, Slovensko.Proběhlo úspěšné předání strojní části minipivovaru investorovy. Ještě budou následovat zkušební várky a zašlolení obsluhy náším sládkem. Na 26.4.2013 je naplánováno slavnostní otevření za účasti mnoha významných osobností. Pivovar, který je umístěn přímo pod Oravským hradom v srdci Oravy je vzhledem k velké sezónnosti dimenzován pro kapacitu 120 hl/rok s možností dalšího rozšíření.  
Pivovar Kastelán, Oravský Podzámok - varna Pivovar Kastelán, Oravský Podzámok - spilka Pivovar Kastelán, Oravský Podzámok - ležácké tanky
      • 1.2. 2013Nový Pilsner Urquell Original Restaurant - Letiště Václava Havla, Praha Ruzyně. Úspěšně proběhla dodávka, montáž a předání měděné leštěné pokrývky D=2400 mm , místo určení Pilsner Urquell original restaurant "RESTAURANT Letiště Václava Havla, Praha-Ruzyně"
      • leden 2012Další minipivovary. Po úspěšné realizaci referenčního kompletního minipivovaru v Pacově, následně kompletního minipivovaru v Arménii a dalším dílčím kusovým dodávkám pro minipivovary a pivovary v ČR se nám daří získávat nové zakázky na dodávky minipivovarů. Aktuálně vyrábíme jeden celý nový minipivovar a další dodávky máme velice úspěšně rozjednané. Jako správné rozhodnutí se ukázalo zaměření na komplexní služby související s dodávkou, tzn.  návrh nejvhodnější varianty, projekt, dodávka, montáž, komplexní zkoušky, zaškolení obsluhy, zkušební várky a know-how výroby piva. Rovněž velkou výhodou je specializace na kvalitní, spolehlivé a řemeslně výborně zpracované zařízení s garancí a zajištěným servisem, jelikož většina vážných zájemců nemá zájem o "domácky" vyráběné napodobeniny minipivovarů s  primitivními varnami, plastovými spilkami, tanky bez pasportů a zařízením bez řádné dokumentace a certifikace.   
      • PF 2013
J.Hradecký s.r.o., Pacov
      • 15.11 2012Nejmodernější lihovar v ČR. Jako generální dodavatel jsme předali investorovi ZEVAR s.r.o. Větrný Jeníkov kompletní dodávku různotlakého lihovaru. Součástí dodávky byla projektová dokumentace, výroba tlakových aparátů  a dalšího zařízení, kompletní montáž, zkoušky a uvedení do provozu. Tato rozsahlá akce byla naší největší zakázkou v novodobé historii firmy. Lihovar je realizován v nejmodernějším a nejúspornějším provedení v ČR. Foto z realizace: "Nejmodernější lihovar ZEVAR Větrný Jeníkov"

      • říjen 2012Restaurační minipivovar Arménie.  Ve Stěpanakertu, hlavním městě Náhorního Karabachu jsme úspěšně dokončili dodávku, montáž a zaškolení obsluhy restauračního minipivovaru s kapacitou 600 hl piva plzeňského typu/rok. Minipivovar je vybaven dvounádobovou varnou s měděným leštěným opláštěním.  Součástí naší generální dodávky byl projekt, kompletní dodávka a montáž celého minipivovaru včetně úpravny a filtrace piva, dodávka surovin a zaškolení obsluhy naším sládkem. Foto z montáže "Restaurační minipivovar Stěpanakert, Náhorní Karabach - Arménie"
 
      • květen 2012NOVINKA - pálenice 150 litrů, vytápěná peletkami. Úspěšně proběhla dodávka, montáž a předání pěstitelská pálenice výtápěné peletkami ze zásobníku mimo destilační místnost. Uvedení do provozu a zkušební pálení za účastinaši pracovníků prokázalo, že otop peletkami je velmi úsporný a dobře regulovatelný.  Pelektky eliminují největší nevýhody otopu tuhými palivy. Doplňkově lze topit či přitápět dřevem, po drobných úpravách je možné samostatné topení dřevem. Aktuálně vytápění peletkami nabízíme pouze pro destilační kotel 150 litrů. Topeniště kotle může být zděné či ocelové s izolací a nerezovým opláštěním viz. foto: "Pěstitelská pálenice Neplachov"
      • NABÍDKA VOLNÝCH PRACOVNÍCH MÍSTPracovníky do výroby - svářeč / záměčník / mědikovec/potrubář.  Požadujeme - výuční list v oboru či příbuzném, svářečský průkaz ZK141 či ZK135, manuální zručnost, spolehlivost, ochota pracovat. Nabízíme - jednosměnná samostatná různorodá práce na plný úvazek v malém kolektivu. Základní měsíční plat +ohodnocení +příplatky za prostředí +příspěvek na penzijní připojištění +příspěvek na stravování + motivační a mimořádné prémie +příplatek za přesčas.  Nástup možný ihned. Informace: Pavel Vaněk, tel.: 565 442 051, vanek@hradeckypacov.cz

      • 10.05. 2012Úspěšně proběhla dodávka, montáž a předání měděné leštěné pokrývky D=2400 mm s měděnou kotvící nohou, místo určení Pilsner Urquell original restaurant "CITY WEST Stodůlky, Siemensova 4, Praha 13"
      • leden 2012Nádoba na úkap+dokap i pro pěstitelskou pálenici. Poslední týdny naší společnost kontaktovalo několik znepokojených provozovatelů pěstitelských pálenic, že od svého místně příslušného CÚ obdrželi výzvu k odstranění vady na výrobní zařízení.  Vadou na výrobní zařízení je v tomto případě míněn způsob likvidace úkapů a dokapů, respektive zajištění změření těchto úkapů a dokapů. Související legislativa není úplně jednoznačná. Aktuálně při povolování nové pěstitelské pálenice je odpovědným pracovníkem Ministerstva zemědělství  požadováno zajištění měření vyrobeného množství úkap+dokapů. Nejlevnější variantou je instalace stacionární nádrže s ověřením a dalším vybavením dle lihového zákona. Naše společnost  nádobu na úkap a dokap nabízí v nerezovém provedení v souladu s lihovým zákonem, s rozměry uspůsobenými dispozici pálenice. Možné je válcové i hranaté provedení.
      • Rok 2011 byl pro naší společnost z pohledu množství realizovaných dodávek nových pálenic velice úspěšný. Celkem bylo realizováno 13 pálenic. Dle dostupných údajů žádný jiný dodavatel pálenic nebyl tak úspěšný.
      • 22.08. 2011Letošní ročník Pacovského koštu se bohužel NEUSKUTEČNÍ. K tomuto rozhodnutí přistoupilo vedení naší společnosti na základě více okolností. Rozhodující vliv měla velká organizační náročnost spojená s aktuální plnou vytížeností celé naší firmy a zároveň loňská velice slabá úroda ovoce.  
Pokud nastanou nějaké změny, zveřejníme je na našich stránkách.

 • 22.08. 2011Destillery 2011. Začínáme připravovat letošní číslo zpravodaje o pěstitelském pálení, moštování a o ovocných lihovarech. Zájemci o zveřejnění souvisejícího příspěvku či reklamy nás mohou kontaktovat jhp@hradeckypacov.cz  
Tisk a rozesílání tohoto čísla plánujeme na listopad-prosinec 2011. Náklad zpravodaje je ca 550 výtisků.

Na fotografiích duplikátní kotel před expedicí

Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s. - duplikátní kotelJan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s. - duplikátní kotel
             • 2011Velmi nás těší, že ve stále větší míře se na nás obracejí zákazníci s objednávkou opravy či výroby nové části pálenice původně dodané konkurenční firmou. Nejčastěji opravujeme a vyrábíme měděná dna destilačních a rektifikačních kotlů, nové měděné výplně do katalyzátorů, opravy chladičů, opravy míchadel a řetězů ... 
Na fotografiích vybrané nově vyrobené a opravované díly ke konkurenčním pálenicím

Výroba nového Cu kotle 600 lt + oprava víkaPŘED VÝMĚNOU Cu výplně
Nový měděný dóm + oprvava kotle TavíkoviceVýroba nového Cu kotle 150 lt a oprava míchadla dle starého vzoru
Výroba nového Cu kotle 150 lt + vyčištění víkaOprava kotle, víka, míchadla - Popovice
       • 23.03. 2011Úspěšně proběhla dodávka, montáž a předání měděné leštěné pokrývky D=2400 mm s měděnou kotvící nohou, místo určení Pilsner Urquell original restaurant "Stopkova plzeňská pivnice Brno".       
Na fotografiích pokrývka před expedicí a při montáži v Brně.

Před expedicí - pokrývka D=2400 mm pro Pilsner Urquell original restaurant Stopkova pivnice BrnoPokrývka D=2400 mm pro Pilsner Urquell original restaurant Stopkova pivnice Brno

 • POZOR - páleničářská sezóna 2011-2012 bude úspěšná, proto jsme pro Vás připravili speciální nabídku:Pro období od 1.1.2011 až do 31.3.2011 je v platnosti akční zvýhodněný ceník pálenic. Pro konkrétní cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat. Pavel Vaněk, tel.: 602 481 424, vanek@hradeckypacov.cz
od 23.12.2010 do 2.1.2011 bude mít naše firma volno, nebudou kontrolována ani e-mailová pošta. 


 • Vážení zákazníci, partneři, dodavatelé, přátelé,

firma J.Hradecký spol. s r.o. Pacov děkuje všem za spolupráci v tomto roce. Přejeme hodně pracovních i osobních úspěchů v novém roce, nezbytné zdraví a štěstí i osobní pohodu.

Pro elektronickou novoročenku jsme se rozhodli z důvodu, abychom finanční prostředky ušetřené za tisk a rozeslání papírových novoročenek mohli zužitkovat prospěšněji. Ušetřenou částku jsme věnovali na podporu žáků a učitelů Gymnázia Pacov - jediné střední škole v Pacově.

Těšíme se na spolupráci i v novém roce.

Kolektiv firmy J.Hradecký

J.Hradecký PF2011

3. Pacovský košt slivovice a ostatních destilátů - zná své vítěze
3. Pacovský košt - klikni pro zvětšeníOficiální výsledky 3. Pacovského koštu jsou ke stažení zde !

Dne 25.9.2010 v prostorách firmy J.Hradecký s.r.o. proběhlo hodnocení všech přihlášených vzorků.
Do soutěže bylo přihlášeno celkem 68 vzorků, které byly rozděleny do 4 kategorií - slivovice (19 vzorků), hruškovice (13 vzorků), jablkovice (15 vzorků) a ostatní (21 vzorků). Hodnocení provádělo 12 hodnotitelů. Finále o absolutního vítěze koštu ze třech prvních vzorků z každé kategorie (tedy 12 vzorků) hodnotilo 9 hodnotitelů.

Majitelé vzorků na prvních třech místech v každé kategoii i v absolutním pořadí budou při slavnostním vyhlášení 2.10.2010 na radnici města Pacova oceněny diplomem a věcnou cenou. Vyhlašování výsledků a předávání cen bude provádět starosta města Pacova pan Lukáš Vlček a jednatelka společnosti J.Hradecký paní Květoslava Brázdová.

Jako hlavní pořadatel děkujeme za podporu a pomoc s uspořádáním této akce:
- Město Pacov
- firmě Schimansky s.r.o., Dr.Ing. Pavlu Šimůnkovi - odbornému garantu celé akce
- pekárně HBM Lukavec - za dodání pečiva a pekárenských výrobků pro hodnocení, veřejnou ochutnávku a ceny pro vítěze
- Řeznictví a uzenářství Veselka Pacov - za dodání uzenin pro hodnocení i veřejnou ochutnávku a ceny pro vítěze


             • Společnost J. Hradecký, spol. s r.o., Pacov jako tradiční výrobce zařízení pálenic a ovocných lihovarů pod záštitou starosty města Pacova pana Lukáše Vlčka a pod odbornou garancí Dr. Ing. Pavla Šimůnka pořádá: 

              3. Pacovský košt slivovice a ostatních destilátů
Chcete si zasoutěžit se svou pálenkou?
Přihlášky a vzorky zašlete či doručte 15.8 - 20.9.2010 na adresu:

- J.Hradecký, spol. s r.o., Sadová 300, 395 01 Pacov, tel. 565 442 051, 602 481 424, po-pá 6-14 hod.
- Občerstvení-nápoje, Pošenská 122, 395 01 Pacov, tel. 606 355 728, po-pá 10-15.30 hod.
Jindy a jinde po předchozí telefonické dohodě.

Tři nejlepší vzorky za každou kategorii (slivovice, hruškovice atd.) budou veřejně vyhodnoceny a oceněny diplomem a věcnou cenou při ochutnávce 2. října 2010 ve 13-17 hod. ve velké zasedací síni radnice Pacov.

Chcete koštovat nebo se jen podívat?
Přijďte do velké zasedací síně radnice Pacov 2.října 2010 ve 13-17 hod.

Chcete pracovat v hodnotitelské komisi?
Uvítáme zájem o práci v hodnotitelské komisi. Zájemci nás prosím kontaktujte na tel. 602 481 424 nebo e-mailem jhp@hradeckypacov.cz

PARTNEŘI 3. Pacovského koštu (další případné zájemce uvítáme):
Město Pacov
Schimansky, s.r.o.

Přihláška do 3. Pacovského koštu: zde
 • duben-květen 2010 Nový odstředivý odpeckovač, úspěšnými provozními zkouškami naše společnost ukončila vývoj nového efektivnějšího odpeckovače výpalků, který byl tímto uvolněn do prodeje. Tento nový odpeckovač předčil naše očekávání co do kvality odpeckování ovocných výpalků. Velkou výhodou tohoto odpeckovače je variabilita je umístění, nenáročnost na prostor, veliká účinnost - pecky jsou na výstupu bez dužniny a s minimální vlhkostí, odpeckovávat lze horké i studené výpalky, při odpeckování není potřeba voda. Blíže a cenovou nabídku naleznete zde.
 • Nabízíme: 1 ks použité kontrolní lihové měřidlo Zehr VT, Bližší informace Pavel Vaněk, tel.: 602 481 424
 • Aktuální nabídka funkčního second-hand lihovaru, pro výrobu surového lihu, technického lihu, rafinovaného lihu, výkon ca 5000 litrů a.a./24 hodin. Zařízení je momentálně v provozu, možno vidět, včetně vzorků či rozboru produktů. Dodávka možná ihned. Rozsah dodávky dle přání odběratele je možný odběr pouze zařízení, včetně potrubí, armatur, elekto části. Na přání odběratele můžeme zajistit kompletní inženýring ... Bližší informace Pavel Vaněk, tel.: 602 481 424 
 • únor 2010 Nové úspory a řešení pálenic. Vše je o penězích a proto i naše společnost neustále usiluje o zlepšování a zdokonalování našich pálenic. Při zachování či zlepšení kvality destilátu se nám úspěšně daří snižovat provozním náklady (hlavně energie na vytápění, spotřebu vody) a zároveň zvyšovat komfort obsluhy. Vývoj a ověřování v praxi můžeme realizovat díky naší referenční - pokusné pěstitelské pálenici v Pacově a dobré spolupráci s pálenicemi a ovocnými lihovary, kterým jsme dodávali zařízenínebo jsme u nich prováděli rekonstrukce. 
Hlavní oblasti našich novinek:
- automatické vytápění destilačních případně rektifikačních kotlů peletkami
- odpad nemusí být vždy odpadem, ale může být i surovinou
- teplem je potřeba šetřit, odpadní teplo je potřeba využít

 • leden 2010 Další nové pěstitelské pálenice od J.Hradecký, spol. s r.o. Pacov, i začátkem roku 2010 jsme úspěšně navázali na vysoké tempo stavby nových pěstitelských pálenic v Čechách i v zahraničí. Díky novým konstrukčním a technickým prvkům, které zlepšují ekonomiku provozu a komfort obsluhy se nám podařilo získat několik nových zákazníků. Velkou výhodou pro naše zákazníky je, že mohou navštívit referenční pálenici přímo v Pacově, kde se mohou nezkresleně seznámit s ekonomikou provozu a s administrativou související s provozem pěstitelské pálenice, v reálu mohou vidět dílenské zpracování našich výrobků a samozřejmostí je možnosti účasti při pálení, případně možnost zaškolení vlastního personálu.

 • od 18.12.2009 do 4.1.2010 bude mít naše firma volno, nebudou kontrolována ani e-mailová pošta. 
Vážení zákazníci, partneři, dodavatelé, přátelé,

firma J.Hradecký spol. s r.o. Pacov děkuje všem za spolupráci v tomto roce. Přejeme hodně pracovních i osobních úspěchů v novém roce, nezbytné zdraví a štěstí i osobní pohodu.

Pro elektronickou novoročenku jsme se rozhodli z důvodu, abychom finanční prostředky ušetřené za tisk a rozeslání papírových novoročenek mohli zužitkovat prospěšněji. Ušetřenou částku jsme věnovali na podporu žáků a učitelů Gymnázia Pacov - jediné střední škole v Pacově.

Těšíme se na spolupráci i v novém roce.

Kolektiv firmy J.Hradecký

PF 2010

        • 01.12. 2009Proběhlo předání kompletní dodávky minipivovaru v Pacově. Minipivovar je vybaven nejmodernější technologií kdy celý proces je řízen a ovládán řídícím systémem Simatic. Srdce minipivovaru tvoří dvounádobová varna v pohledovém provedení broušená nerez + leštěná mosaz. Varna je velice vkusně zabudována do interiéru restaurace, takže ji hosté mohou vidět přes prosklenou stěnu.  Hlavní kvašení probíhá v otevřené kvasné kádi - spilce. Pro dokvašování jsou dodány ležácké tanky. Přijdě ochutnat DEJ BŮH ŠTĚSTÍ !
 Fotografie minipivovaru:
Minipivovar Pacov - varna 550 ltMinipivovar Pacov - varna 550 lt